Predyspozycje do gimnastyki artystycznej

Wszystko już ustalone – moja córka chce zostać gimnastyczką i zapisujemy się do klubu! No dobrze? Ale czy w ogóle jest sens? Czy ma predyspozycje do tego sportu? Czym powinna cechować się urodzona gimnastyczka?

 

💙 Jednym z ważniejszych cech jest GIBKOŚĆ. Ponieważ w gimnastyce artystycznej bardzo dużo elementów wykonywanych w układach wymagają pokonywania sporych barier możliwości zakresu ruchomości stawów, aby dziecko nie zniechęciło się na wstępie, powinno mieć naturalną, wrodzoną elastyczność mięśni.

Nie każde dziecko lubi się rozciągać. Przy odpowiedniej systematyczności połączonej z pracą trenera można rozciągnąć również te „twardsze” mięśnie, ale trzeba wykazać się dużą cierpliwością i wytrwałością.

Zapewniamy jednak, że rozciągając nasze zawodniczki – szczególnie te najmłodsze – nie robimy im krzywdy 🙂 Nauka rozciągania zawsze na początku charakteryzuje się tym, że musimy nauczyć dziewczynki robić to poprawnie, a pozycję szpagatu trzymamy tylko kilka sekund.

 

💙 Kolejną bardzo ważną cechą gimnastyczki jest jej APARYCJA.

Do grupy profesjonalnej poszukujemy szczególnie dziewczynek szczupłych, o smukłej sylwetce. Tak jak w koszykówce czy siatkówce niezbędny jest odpowiedni wzrost – tak tutaj w tym sporcie wysoce pożądane są wyżej wymienione cechy wyglądu zawodniczki 😊

 

💙 Bardzo ważną, a często zapominaną cechą niezbędną dla każdego sportowca jest PRACOWITOŚĆ!

Do sportu poszukujemy dziewczynek ambitnych, chętnych do wykonywania ćwiczeń – krótko mówiąc takich, które lubią się zmęczyć! 🤸🏼‍♀️ Mile widziana jest otwartość, pozytywne nastawienie do otaczanego świata i przede wszystkim uśmiech towarzyszący na każdym kroku. W naszym klubie dzieje się bardzo dużo i aby pokochać ten sport, trzeba lubić dużo ćwiczyć i mieć spory zapas energii!

 

Jeśli Twoja córka posiada wszystkie te cechy (lub większość z nich) – nie zastanawiaj się, tylko przyjdź do nas – to właśnie na nią czekamy 😍