Wyczyn

Uprawianie sportu to przyjemność, ale też ogromna praca, nauka przezwyciężania własnych słabości. To szkoła życia.

Nabór do grupy wyczynowej odbywa się poprzez uczestnictwo w treningach grupy naborowej przez określony okres czasu – minimum pół roku, do pełnego roku szkolnego, w zależności od tego, kiedy zawodniczka rozpocznie treningi i jak szybko przyswoi podstawowe elementy szkolenia. Następnie trenerzy wybierają dziewczynki uzdolnione i z predyspozycjami do uprawiania gimnastyki artystycznej, które otrzymują propozycję przejścia do grupy wyczynowej i wyjazdu na pierwszy obóz sportowy.

Po powrocie z obozu zawodniczka przechodzi do młodszej grupy wyczynowej i zwiększa ilość oraz godziny treningu tygodniowo – z dwóch razy po godzinie do trzech razy po dwie, a potem po trzy godziny.

Na obozie uczy się swojego pierwszego układu tanecznego, aby później móc zaprezentować go na pierwszych zawodach.

Tak rozpoczyna się przygoda z gimnastyką artystyczną 🙂

Zapisy do grupy naborowej trwają przez cały rok, natomiast z rozpoczęciem każdego nowego roku szkolnego otwieramy nową grupę dla dzieci, które w danym roku skończyły 5 lub 6 lat. Uczymy się wtedy wszystkiego od początku, od podstaw. Nie tylko poznajemy pierwsze elementy typowe dla gimnastyki artystycznej, ale rozwijamy u dzieci motorykę, koordynację, zwinność i prawidłową postawę.