Za co płacisz na treningu?

Gdy jesteś rodzicem, a Twoje dziecko jest już wystarczająco duże aby móc zapisać je na jakieś zajęcia, z reguły kierujesz się zapewne myślą – „chciałbym aby moje dziecko się poruszało”, „chciałbym żeby rozładowało nadmiar energii”, „no przecież nie będzie siedziało w domu”.

Ale czy tak naprawdę tylko o to chodzi? Czy sport to tylko ćwiczenia i nic więcej?

 

Wcale nie!

💙 Sport to przede cały szereg wartości, które kształtują młodego człowieka. Człowieka, który na takim etapie rozwoju potrzebuje tego najbardziej.

Sport uczy pokory.

Sport uczy cierpliwości.

Sport uczy przyjmowania porażek.

Sport uczy odwagi.

Sport uczy, że nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli, a jeśli chcemy osiągnąć coś więcej – musimy wykonać odpowiednią ilość wysiłku.

Wysyłając dziecko na treningi płacisz za to, aby Twoje dziecko stało się w przyszłości rozsądnym dorosłym człowiekiem. Kiedyś ten maluch będzie musiał poradzić sobie ze swoimi problemami i trudnościami życia, a sport go do tego przygotuje. Tutaj nauczy się wszystkiego, co jest mu potrzebne w dorosłym życiu.

 

💙 Sport uczy życia w grupie. Dzieci spędzając czas ze sobą integrują się, zawierają ogrom wartościowych znajomości i doświadczają tego, że inne dzieci też mają swoje potrzeby. Wyjeżdżając razem na zawody i obozy przeżywają mnóstwo wspólnych chwil, które zostają w pamięci na całe życie.

 

💙 To nic, że na początku nie będzie nic wychodziło.

Sport to długofalowa, wieloletnia praca nad sobą. Całe życie to nieustanna nauka. Zaczynamy od nauki chodzenia, mówienia i od tego momentu dzień w dzień pojawiają się przed nami nowe doświadczenia. Jeśli na samym początku jest trudno, jeśli na zawodach nie zdobywa się od razu medali – to uwierzcie drodzy Rodzice – Wasze dzieci wyciągną z tego dużo bardziej wartościową lekcję niż wtedy, kiedy ciągle będą stały na podium.

Częsty sukces bardzo szybko się nudzi i nie powoduje żadnego rozwoju.

 

💙 Sport pozwala poznać samego siebie.

Tak naprawdę dopiero zmagając się ze swoimi słabościami potrafimy odkryć swoje wady i zalety i aspekty, nad którymi chcemy pracować. Uprawiając sport – tłumimy negatywne cechy a kształtujemy w sobie i rozwijamy te pozytywne. I tutaj z pomocą przychodzi trener – który widzi więcej niż nam się wydaje i pomaga nam w naszym rozwoju – nie tylko fizycznym ale także w treningu mentalnym i kształtowaniu naszego charakteru.

 

Wszystkie zawodniczki wychowane w naszym klubie wyrosły na wspaniałe dorosłe dziewczyny. Potrafią poradzić sobie z trudnościami losu, osiągają kariery zawodowe, posiadają doświadczenie życiowe jakie niejeden dorosły mógłby im pozazdrościć.

 

SPORT TO NIE TYLKO MEDALE I PUCHARY. Nagrody to tylko niewielka jego część.

Pozwól swojemu dziecku go pokochać i niech stanie się częścią jego życia! 🤸🏼‍♀️